Toshiba Klima

 

 

Soru ve Cevaplar ;

 

Toshiba Klimayı Neden Tercih Etmeliyim?

Klima kapalı alanların havasını homojen bir yapıda soğutup veya ısıtıp mekânda bulunan insan sağlığına zararlı  tozları ve bakterileri yok eder. Taze hava akışını sağlar ve kötü kokuları yaşam alanlarından arındırarak kaliteli bir hava sağlar.

Toshiba inverter klimalar Sağlığa Zararlı mıdır?

 

 

  • Kaliteli bir klima sağlık ve hijyen açısından oldukça faydalıdır.
  • Belirli bir yaşa ulaşmış insanlarda temiz hava alma ihtiyacı artacağından klima bu ihtiyacı karşılamaktadır. Kalp ve şeker hastalarının klima kullanması sağlıklı yaşam açısından oldukça önemli bir yer tutar.
  • Yaşam alanlarında 22°C sıcaklık ve %50 orantılı nem mekânın sağlıklı bir yapıda olduğunun göstergesidir. Bu oranlar her zaman doğal havayla karşılanamayacağı için klimaların önemi yadsınamaz.
  •  Nemim %40 ile %60 aralığında tutulan klimalı mekanlarda mikroskobik organizmalar havaya bulaşmayacağı için alerjisi olan bireyler için uygundur.

 

Toshiba İnverter Klima Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

  • Klima satın almak isteyenler sadece fiyatını ve görünümünü dikkate almamalıdırlar. En çok tercih edilen ve marka değeri taşıyan cihazlar tercih edilmelidir. Ayrıcı tercih edilen klimanın servis ağının ve yedek parça ihtiyacının da kolaylıkla karşılanabilmesi gerekmektedir.
  • Cihazların seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise mekanınıza uygun olup olmayacağıdır. Satın almadan önce mutlaka keşif hizmeti alınmalı ve yaşam alanınızın metrekaresine, tavan yapısına ve amacınıza uygun olan seçilmelidir.
  • Ayrıca montaj, kurulum, bakım ve onarım hizmetlerinde sorunsuz bir şekilde hizmet verecek servisler tercih edilmeli ve mutlaka yetkili olmalıdır.
  • Klimayı seçtikten ve satın aldıktan sonraki en önemli aşama montajdır.
  • Cihazlarınızdan yüksek verim elde etme, düşük enerjide çalışmak, uzun yıllar sorunsuz kullanabilmek için mutlaka başarılı bir montaj işlemi gerekmektedir. Montaj yerinin belirlenmesi,
  • kullanılan ekipmanlar ve teknik personelin tecrübeleri doğru bir kurulum için son derece önemlidir. Ayrıca bu işlemler mutlaka yetkili servislerce gerçekleştirilmelidir. Yetkili servislerce gerçekleştirilmeyen kurulum işlemleri cihazın garanti kapsamından çıkmasına neden olacaktır.

 

Toshiba inverter Klimalar Gürültü Çıkarır mı?

 

Nano teknolojisine sahip ya da özel olarak geliştirilmiş yöntemlerle ses seviyesi minimum seviyede seyredebilir. Uyurken ve dinlenirken sizleri rahatsız etmeyecek klima seçmek için cihazı almadan önce denemekte fayda vardır.

 

Yaşam Alanıma En Uygun Toshiba invereter  Klima Hangisidir?

 

Sitemizde yer alan bütün İnverter klimalar yüksek performansta, düşük enerjiyle çalışan ürünler olup, sağlık açısından oldukça uygundur.


Toshiba invereter Klima Çok Elektrik Tüketir mi?

 

Klimalar geliştirilen yöntem ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda az enerji harcayan yapıya kavuşturulmuştur. Özellikle İnverter klimalar az elektrik harcaması için üretilen cihazlardır. Klimanızdan yüksek verim alarak az enerji tüketmesini istiyorsanız İnverter klimaları tercih edebilirsiniz.


 

Klima nedir?

Klimalar insanların daha rahat ve verimli yaşaması amacıyla kapalı ortamların havasını soğutan, nemini alan, isteğe bağlı olarak ısıtan toz ve partikülleri filtre eden cihazlardır. Konutlardan araçlara, işyerlerinden eğitim mekanlarına kadar tüm alanlarda kullanılmaktadırlar.

Klima artık lüks olmaktan çıkıp ihtiyaç duyulan bir cihaz olmuştur. Bunu oluşturan ana etken gelişen teknoloji ile bütünleşen klimalardan daha az enerji ile daha fazla verim alınmasıdır.

Hızla gelişen Toshiba  klima teknolojisini yakından takip edemediğimiz için ısıtma ve soğutma ihtiyacımızın karşılanmasında klimaların maliyetlerinin ve harcamalarının yüksek olduğunu düşünüyoruz... Bunun aksine teknolojideki gelişmelerle bütünleşen klimalar oldukça ekonomik ve sessiz hale geldi. Elektrik harcamaları ve bakım maliyetleri azaldı. Yeni cihazlarda az enerji harcanarak çok kaliteli hava elde edilmektedir. Isıtma ve soğutma özelliklerinin yanında teneffüs ettiğimiz havayı kötü koku ve partiküllerden arındırarak temizlemektedirler.

 

Sağlık koşullarına uygun ideal ısıtma ve soğutma sağlayan klimalar ısı pompası özelliği ile 0 c nin üzerindeki sıcaklıklarda çok ekonomik ısıtma sağlarlar. Havadaki nemi alarak ideal konfor şartlarını oluştururlar. Otomatik sıcaklık kontrolü ile ortamın ısısını ölçerek arzu edilen sıcaklık derecesi elde edilene kadar çalışmayı sürdürerek dış hava şartlarına rağmen iç ortamdaki ısıyı sabit tutarlar.

 

Bu gelişmelerden en faydalı şekilde istifade edebilmek için mutlaka Toshiba Yetkili Satış ve Servis Merkezimizden teknik destek alınmalıdır.

 

 

Klima alırken nelere dikkat edilmelidir?

 

 

Sadece “bir klima cihazım olsun” mantığı ile hareket edilmemeli, kalitesi kanıtlanmış ürünler tercih edilmelidir. Uzun yıllar beraber olacağımız klimayı satan firmanın tüketici memnuniyetini ilke edinmiş, tüketicisini bilgilendiren, keşif ve montaj hizmetini sorunsuz gerçekleştirebilen, servis ağı güçlü, kaliteden taviz vermeyen bir firma olmasına dikkat edilmelidir.

Klima satın alırken kullanılacak cihazın modeli tercihi ve kapasitesi hakkında uzman kişilerin tavsiyeleri dikkate alınmalıdır.

 

 

Hangi kapasitede klima seçmeliyiz?

 

 

Isıtılması ve soğutulması düşünülen alanın ısı kayıplarının ne kadar olduğu, hangi model klimanın kullanılması gerektiği önemlidir. Elektrik enerjisini konfora dönüştüren cihazlar olarak da tarif edebileceğimiz klimaların ısıtma ve soğutma kapasiteleri binanın yapısına, iç ve dış ortam şartları gibi birçok parametreye bağlıdır ve mutlaka uzman kişiler tarafından hesaplanmalıdır. Teknik etüd yapılmadan kullanılan cihazlardan tam verim alınamayacağı gibi maliyet ve işletme bedelleri de daima yüksek olacaktır.

 

 

Toshiba Klima nasıl monte edilmelidir?

 

 

Toshiba Klima cihazlarının seçimi kadar montaj yeri ve montaj şekli de çok önemlidir. Bu nedenle klima, uzman ve tecrübeli Toshiba Klima Yetkili Servisi tarafından teknik özellikler ve tüketicinin isteği de göz önünde bulundurularak tam bir estetik  şekilde monte edilmelidir.

 

 

Klima cihazları nasıl soğutur?

 

 

Toshiba inverter Klima cihazları Çevre dostu R410 gazının buharlaşma ve yoğunlaşma özelliğinden faydalanarak ortamda bulunan ısıyı dışarı atarlar. Split klimalarda iç ünite içinden geçen gaz ortamdaki ısıyı emerek buharlaşır. Bu sayede ortam soğur. Buharlaşan Çevre dostu R 410  gazı dış üniteye geldiğinde yoğuşur ve emdiği ısıyı dışarı atar. Bu işlem gerçekleşirken yalnızca iç ve dış ünitedeki fan motorları ve gazın cihaz içindeki dolaşımını sağlayan kompresör elektrik enerjisi harcar.

 

 

Klima cihazları nasıl ısıtır?

 

 

Türkçe karşılığı ısı pompası anlamına gelen heat pump özellikli klimalar elektrik enerjisini direkt olarak ısıya çevirmek yerine dışarıdaki ısıyı içeriye taşıyarak ortamı ısıtırlar. Heat pump özelliği olan klimalar soğutmayı gerçekleştirdikleri gibi ısıtmayı da Çevre dostu R 410  gazını yoğuşturarak ve buharlaştırarak gerçekleştirirler. Isıtmanın yapılabilmesi için dış üniteden geçen gaz buharlaşarak dışarıdaki ısıyı emer ve iç üniteye geldiğinde yoğunlaşarak emdiği ısıyı ısıtılması istenilen ortama bırakarak ısıtmayı gerçekleştirir.

Klimaların ne kadar iyi ısıttığı veya soğuttuğu dış ve iç hava sıcaklığına bağlıdır. Dış hava sıcaklığı arttıkça klimaların soğutma performansları düşer. Dış hava sıcaklığı düştüğünde ise ısıtma performansları düşer.

Toshiba İnverter Heat pumplı klimalar dış hava sıcaklığının -15 C civarında olduğu durumda da oldukça ekonomik ısıtıcılardır. Bu nedenle kışın da çok tercih edilirler.

 

Toshiba Klima sağlık açısından zararlı mıdır?

 

 

Kapasitesi ve yeri yanlış seçilmiş kalitesiz bir klima cihazı sağlığımıza zarar verebilir. Hangi konumda olursa olsun klimanın rüzgarının karşısında durulmamalıdır. Klima çarpmalarının nedeni klima rüzgarının karşısında bulunmaktan kaynaklanmaktadır. Klimaların oluşturduğu rüzgarın ortamda bulunanları rahatsız etmemesi için manüel ve otomatik kanatçıklardan istifade edilmelidir. Bu kanatçıklar gerektiği şekilde ayarlanıp kullanıldığında kesinlikle herhangi bir rahatsızlık söz konusu olmayacaktır.

 

 

Toshiba DAISEIKAI İNVERTER  Klima cihazlarının sağlık açısından büyük faydalarının olduğu bilimsel otoriteler tarafından da bildirilmektedir. Özellikle yaşlılar, kalp, şeker veya astım rahatsızlığı olanlara klimatize ortamda bulunmaları tavsiye edilmektedir. Sağlık açısından ev ve işyerlerinde 23ºC sıcaklık ve %50 bağıl nem ideal koşullardır. Bu değerleri sağlayan en ideal cihazlardır.

 

Toshiba Klima modelleri 

 

Toshiba İnverter Yer -  tavan tipi split klimalar

 


Hem tavan hem de yere monte edilebilme özellikleri ile bu klimalar mağaza, ofis gibi mekanlar için en ideal montaj ve estetik olanaklarını sunmaktadırlar. Opsiyonel olarak Kablolu ve  Uzaktan kumandalı modelleri mevcuttur.

 

 

Toshiba İnverter salon tipi split klimalar


Özellikle mağaza ve toplantı salonu gibi insan sirkülasyonunun fazla olduğu geniş mekanlar için idealdir. Yüksek hızlı ve güçlü fan sistemleri ile homojen hava dağılımını sağlarlar. Standart olarak ek ısıtıcı takviyelidirler. Bu sayede heat pump ısıtma sistemini destekleyerek düşük dış ortam sıcaklıklarında da sorunsuz çalışırlar.Opsiyonel olarak Kablolu ve  Uzaktan kumandalı modelleri mevcuttur.

 

 

Toshiba İnverter Duvar tipi klimalar


Bir iç ve bir dış veya bir dış birçok iç üniteden oluşan bu klimalar oldukça düşük ses seviyesinde çalışırlar. İç ünitelerle dış ünite arasında ; Standart olarak  bakır boru, drenaj hortumu, izole,bandaj ve  klima dış ünite konsolu lastik takozları ile birlikte oluşan set bağlantının olması gerekir. Montaj Toshiba Yetkili Servisi  tarafından standart montaj ücretsiz yapılır.. Duvar tipi split klimaların 9.000 Btu/h ile 25.800 Btu/h kapasiteler arasında değişik modelleri vardır. 

 

 

 

Neden Toshiba Klima
Abant Soğutma olarak soğutma-ısıtma uygulamaları ve vrf klima sistemleri konusundaki tecrübemizi referanslarımız yansıtmaktadır. Ekibimiz; genç, yaratıcı ve dinamik tekniker ve mühendislerden oluşmaktadır.
Toshiba Klima Bayi Yetkili Servis
Carrier Klimanın Yetkili Adresi Abant Soğutma