Vrf Klima Sistemleri

Klima teknolojisinin bir adım daha ileri taşınarak; bir dış üniteye tek bir bakır boru hattı üzerinden değişik tip ve kapasitelerde çok sayıda iç ünitenin bağlanabildiği, ısıtma ve/veya soğutma yapabilen direkt genleşmeli merkezi klima sistemleridir. Modüler ve kompakt yapıları, esnek tasarım kriterleri, enerji verimliliği, her mahalin bağımsız olarak kontrol edilebilmesi, bakım kolaylığı, uzun ömürlü olması, sessiz çalışması, yedekleme gerektirmemesi, çevre dostu olması ve kolay işletilebilmesi gibi üstün özellikleri ile ön plana çıkan VRF klima sistemleri evlerden iş merkezlerine, otellerden plazalara, hastanelerden çok katlı akıllı binalara kadar bir çok yapıda uygulanabilmektedir.

 

VRF Sistemleri


 

Yenilik, zeka ve hayal gücüyle oluşan iklimlendirme sistemi
Toshiba, mükemmel performansa sahip, daha büyük kapasiteli,kesintisiz ısıtma yapabilen
en son seri Toshiba VRF sistemlerini sunar.
 


Yeni Nesil İklimlendirme 

TAMAMI INVERTERLI OLAN VRF SİSTEMLERİYLE, İHTİYAÇ DUYULDUĞU KADAR GÜÇ ÜRETİLİR
Toshiba SMMS-e, tek dış ünitede 22 HP, sistem kapasitesinde 60 HP ve
64 adet bağlanabilir iç ünite sayısına ulaşarak çok daha esnek çözümler sunmaktadır.
 


 

 

Mükemmel
Enerji Tasarrufu

Yeni yüksek verimli DC Twin Rotary kompresör ile vektör kontrollü inverter teknolojisinin mükemmel uyumu sayesinde tüm kapasitelerde 7.00 üzeri ESEER.
En son teknolojiyle üretilen sistemler etkileyici çalışma performansı ile yıllık enerji tüketimini minimuma indirmiştir.

 
 
 

 

YENİ
DC TWIN ROTARY
KOMPRESÖR

 

Geniş Aralıklı Kompresör
Kompresörün son teknolojisi ile daha güçlü ve daha verimli olan DC Twin Rotary daha geniş bir frekans aralığında çalışmaktadır.

 

DLC Kaplamalı Bıçak
DLC kaplamalı bıçağın artırılmış sertliği sürtünmeyi azaltır ve hem güvenilirliği hem de performansı artırır.

 

Çift Bıçak
Yenilikçi bir tarzla tasarlanmıştır, dayanıklılığı ve sertliği artırırken performansı en iyi şekilde geliştirir. 

 

Çevreye Duyarlı,
Performansı Yüksek

 

Çalışma esnasında sistem hangi dış ünitelerin daha verimli kullanılacağını hesaplar, kompresör dönme hızını belirler. Böylece çok yüksek verim oranlarına ulaşılır. Daha verimli olacağı hesaplandığında, sistem otomatik olarak yük ihtiyacını diğer dış ünitelere dağıtır ve batarya yüzeyini arttırır. Bu da daha fazla ısı transferi, daha yüksek verim oranı demektir. İnverter teknolojisi ile sürekli bir çalışma sağlanırken, aynı kapasitelere çok daha düşük elektrik tüketimleri ile ulaşılması sağlanır. Enerji tüketimini düşürerek yalnızca kullanıcılarımıza değil, aynı zamanda çevreye de fayda sağlamış oluyoruz.

 
 


Montaj Artık Daha Kolay
 


 

ESNEK BORULAMA İLE TASARIM KOLAYLIĞI

Toshiba SMMS-e, sektörde en üst seviyedeki borulama mesafeleri ile dilediğiniz tasarımları hayata geçirmenize yardımcı olacaktır.

Sistemin eşdeğer uzunluğunu 235 m, iç üniteler arası yükseklik farkını 40 m olarak seçebilme özgürlüğüne sahipsiniz.

40 m yükseklik farkı ile 11 katlı bir binanın tek bir sistemle iklimlendirilmesi mümkündür. Böylece farklı katların iklimlendirilmesi için ayrı ayrı sistemlere ihtiyacınız kalmaz.

Dış üniteler ve iç üniteler arasındaki yükseklik farkı 70 m’ye kadar çıkabilir ve bu sayede çok yüksek binalarda bile taleplerinize çözüm sağlayabiliyoruz.


 PERFORMANS VE GÜVENİLİRLİK
 

Toshiba olarak bizim ürünlerimizin Dünya pazarında yüksek kapasiteye sahip, tüm kapasite ve yüklerde de
çok verimli ürünler olarak nitelendirildiğini biliyoruz.
SMMS-e sistemlerimizde bu özelliğimizi yeni nesil kompresörler kullanarak
bir adım öteye taşıdık. Artık daha verimliyiz, daha az elektrik harcıyoruz.
 
 

 

 

Sürekli Isıtma ve
4 Mevsim Konfor

 

SMMS-e modellerimiz ile dört mevsim aynı konforu yaşamanız mümkün.
Sistemimiz her türlü hava koşulunda iklimlendirmenizi sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Dış hava sıcaklığı çalışma aralığı sayesinde -25°C’de ısıtma, 46°C’de soğutma garanti altında.
Sürekli ısıtma özelliği ile iç üniteler durmadan, kesintisiz ısıtma konforu.

 

 

 

Aktif
Hava Yönetimi

 

Mühendislerimiz daha fazla hava sirkülasyonu yaparken, daha sessiz çalışacak sistem çözümleri üzerinde çalıştı.
Sonuç:
• Yeni patentlendirilen daha geniş çaplı, dört bıçaklı fan geliştirildi (740mm).
• Yeni fan çıkışı tasarlandı.
• Daha güçlü fan motoru.
Daha iyi hava akışı sağlanarak, verim oranlarımız bir miktar daha arttırıldı. Verimliliğe ek olarak, sistemin çok daha yüksek statik basınçlarda çalışması da sağlanmış oldu.

 


 

 

 

 

Çok Düşük
Ses Seviyeleri

 

Dış ünitelerin ses seviyelerini etkileyen iki faktör olduğunu biliyorduk: kullandığınız teknoloji ve dış üniteyi oluşturan hareketli ve titreşime maruz kalan parçaların bütünü.Yeni inverter kontol sistemi sayesinde fan motorunun 60 RPM gibi düşük bir hızda çalışması mümkün hale geldi.
Ayrıca yeni kompresörlerde kullanılan izolasyon malzemeleri oluşacak sesi minimuma indirecek şekilde geliştirildi. Daha güçlü kompresörlere sahip sistemlerimiz ve yeni batarya dizaynımız sayesinde yeni SMMS-e modellerimiz çalışma ömrünün çoğunu düşük yüklerde geçiriyor. Bu sayede ses seviyemiz en düşük değerlere indiriliyor.

 SMMS Wave Tool
 

İKLİMLENDİRME SİSTEMİNİZİ GÜVENLE YÖNETİN
Toshiba SMMS Wave Tool ile PC bağlantısı olmadan veya cihaz kapağını açmadan doğrudan dış üniteden veri alıp - gönderebilirsiniz.
Yeni akıllı telefon uygulaması ile test ve devreye alma, cihaz kapağını açmadan yapılabilmektedir.

Neden Toshiba Klima
Abant Soğutma olarak soğutma-ısıtma uygulamaları ve vrf klima sistemleri konusundaki tecrübemizi referanslarımız yansıtmaktadır. Ekibimiz; genç, yaratıcı ve dinamik tekniker ve mühendislerden oluşmaktadır.
Toshiba Klima Bayi Yetkili Servis
Carrier Klimanın Yetkili Adresi Abant Soğutma